Dzisiaj jest Dzień Matki

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. To dzień 26 maja. Tego dnia pamiętamy o naszych Mamach, które nas rodziły, które nas wychowywały, opiekowały się nami i do których nasze serce bije najgłośniej. Życzymy naszym Mamom zdrowia, radości z Rodziny i Dzieci, które są nagrodą za trudy jej życia. Kochajmy nasze Mamy.
Konstanty Ildefons Gałczyński tak pisał o swojej manie:
Ona mi pierwsza pokazała księżyc
i pierwszy śnieg na świerkach,
i pierwszy deszcz.
Byłem wtedy mały jak muszelka,
Pamiętamy, że zawsze jest przy nas Maryja Matka Zbawiciela, Matka naszego Kościoła i Królowa Polski. Ta bez której opieki nie wytrwamy w wierze.

Posted under Bez kategorii

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Mk 10, 32-45)

Zapowiedź męki
Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczniowie byli w drodze, zdążając do Jerozolimy. Jezus wyprzedzał ich, tak że się dziwili; ci zaś, którzy szli za Nim, byli strwożeni. Wziął znowu Dwunastu i zaczął mówić im o tym, co miało Go spotkać:
«Oto idziemy do Jerozolimy. A tam Syn Człowieczy zostanie wydany arcykapłanom i uczonym w Piśmie. Oni skażą Go na śmierć i wydadzą poganom. I będą z Niego szydzić, oplują Go, ubiczują i zabiją, a po trzech dniach zmartwychwstanie».
Wtedy podeszli do Niego synowie Zebedeusza, Jakub i Jan, i rzekli: «Nauczycielu, pragniemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy».
On ich zapytał: «Co chcecie, żebym wam uczynił?»

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,