Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu

Przypominamy naszym Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, że w każdy piątek po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 21.00. Bezpośrednio po Mszy św. można wziąć udział w prywatnej drodze krzyżowej odprawianej w ciszy. Podczas adoracji jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

Wspólna adoracja Jezusa Zmartwychwstałego, rozważania Jego Zmartwychwstania, Zesłania Ducha Świętego i Bożego istnienia Trójcy Przenajświętszej umocni nasza wiarę i pomoże wyprosić Bożą opiekę w trudnych czasach, w których żyjemy.

Posted under Bez kategorii

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Mk 11, 11-25)

Nieurodzajny figowiec. Oczyszczenie świątyni
Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus przybył do Jerozolimy i wszedł do świątyni. Obejrzał wszystko, a że pora była już późna, wyszedł razem z Dwunastoma do Betanii.
Nazajutrz, gdy wyszli z Betanii, poczuł głód. A widząc z daleka figowiec, okryty liśćmi, podszedł ku niemu zobaczyć, czy nie znajdzie czegoś na nim. Lecz podszedłszy bliżej, nie znalazł nic prócz liści, gdyż nie był to czas na figi. Wtedy rzekł do drzewa: «Niechaj już nikt nigdy nie je z ciebie owocu!» A słyszeli to Jego uczniowie.
I przyszli do Jerozolimy. Wszedłszy do świątyni, zaczął wyrzucać tych, którzy sprzedawali i kupowali w świątyni, powywracał stoły tych, co zmieniali pieniądze, i ławki sprzedawców gołębi; nie pozwolił też, żeby ktoś przeniósł sprzęt jakiś przez świątynię. Potem nauczał ich, mówiąc: «Czyż nie jest napisane: Mój dom ma być domem modlitwy dla wszystkich narodów? Lecz wy uczyniliście go jaskinią zbójców».

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , ,