Ks. Abp Ryś na 100 lecie WSD w Łodzi: los wiary w świecie zależy od tego jakie są seminaria i jacy wychodzą z nich ludzie!

– Jaki będzie los wiary w naszym świecie w dużej mierze zależy od tego, jakie są te nasze seminaria, jaka w nich dokonuje się formacja, jacy wychodzą z nich ludzie, jacy są ci którzy ich formują i do czego ich formują. Dziś pada pytanie o los wiary – czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę gdy przyjdzie? – mówił metropolita łódzki. Mija 100 lat od powołania do istnienia – przez pierwszego biskupa łódzkiego – księdza biskupa Wincentego Tymienieckiego – Seminarium Duchownego w Łodzi. Mszą świętą celebrowaną w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczął się rok jubileuszowy któremu patronuje św. Stanisław Kostka – patron zarówno katedry jak i pierwszej łódzkiej uczelni wyższej.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Łk 19, 11-28)

Przypowieść o dziesięciu minach
Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus opowiedział przypowieść, ponieważ był blisko Jeruzalem, a oni myśleli, że królestwo Boże zaraz się zjawi.
Mówił więc: «Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się do dalekiego kraju, aby uzyskać dla siebie godność królewską i wrócić. Przywołał więc dziesięciu sług swoich, dał im dziesięć min i rzekł do nich: „Obracajcie nimi, aż wrócę”. Ale jego współobywatele nienawidzili go i wysłali za nim poselstwo z oświadczeniem: „Nie chcemy, żeby ten królował nad nami”.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , ,