Watykan: W dniach 22-26 czerwca odbędzie się X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie

W dniach 22-26 czerwca w Rzymie odbędzie się X Światowe Spotkanie Rodzin. Zorganizowane zostanie z rocznym opóźnieniem z powodu pandemii i po raz pierwszy, jak wcześniej ogłosił papież Franciszek, w nowej formule. Spotkanie będzie się odbywać zarówno w Rzymie, jak i w Kościołach lokalnych. „Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości” – to hasło zlotu katolickich rodzin z całego świata, którego program przedstawiono we wtorek w Watykanie. Papież Franciszek przywita się z uczestnikami spotkania 22 czerwca po południu w Auli Pawła VI, a w sobotę 25 czerwca odprawi mszę na placu Świętego Piotra.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Ewangelia na dziś

Ewangelia (J 17, 20-26)

Aby stanowili jedno
Słowa Ewangelii według Świętego Jana

W czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus, podniósłszy oczy ku niebu, modlił się tymi słowami:
«Ojcze Święty, nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, by świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś.
I także chwałę, którą mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, że Ty Mnie posłałeś i że Ty ich umiłowałeś, tak jak Mnie umiłowałeś.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , ,