Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi

Wraz z kończeniem roku akademickiego rozpoczyna się rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi na rok akademicki 2022/2023.  Aby wstąpić w progi tej najstarszej łódzkiej uczelni należy przejść pozytywnie przez poszczególne kroki procesu rekrutacyjnego. Jak zostać klerykiem Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi? Umów się na spotkanie z przełożonym naszego Seminarium. W tym celu dobrze będzie wcześniej umówić się telefonicznie na konkretny termin. Możesz to zrobić dzwoniąc na numer telefonu: (0-42) 664 88 88 w godzinach 8:00-20:00.Następnie przyjedź do WSD, aby złożyć dokumenty. Oto ich lista:

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Mt 10, 1-7)

Rozesłanie Dwunastu
Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości.
A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy – Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz, Szymon Gorliwy i Judasz Iskariota, ten, który Go zdradził.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii