II Łódzki Kongres Świętej Faustyny, 3-4 września 2022 – zapowiedź

W dniach 3 – 4 września 2022 r. odbędzie się w Łodzi – jedynym mieście w Polsce, którego patronką jest Apostołka Bożego Miłosierdzia, 2. Łódzki Kongres Świętej Faustyny. Wydarzenie organizowane przez Parafię św. Faustyny Kowalskiej pod hasłem “Apostołowie Miłosierdzia” będzie spotkaniem przedstawicieli parafii Świętej Faustyny i Miłosierdzia Bożego z całej Polski oraz wszystkich, którym bliskie jest posłanie św. Faustyny.
Honorowy patronat nad Kongresem objęli: ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki oraz s. Miriam Janiec ISMM,przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Fundacja “Misericors” wraz z serwisem Get Mercy są jednym z patronów medialnych Kongresu!

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Błogosławiony Włodzimierz Laskowski, prezbiter i męczennik

Włodzimierz urodził się 30 stycznia 1886 r. w Rogoźnie. Był synem Stanisława i Klementyny z domu Głowińskiej. Po ukończeniu seminarium duchownego w Poznaniu 1 marca 1914 r. przyjął święcenia kapłańskie. Był wikariuszem w Modrzu, Ostrowie Wielkopolskim i w parafii św. Marcina w Poznaniu. Pełnił też funkcję sekretarza generalnego Caritasu (od 1 stycznia 1917 roku), a także dyrektora gospodarczego w seminarium duchownym w Poznaniu (od 1923 roku). Z dniem 1 listopada 1927 r. objął stanowisko komendarza we Lwówku, a w 1930 r. został dziekanem dekanatu lwóweckiego. Prowadził wiele prac nie tylko duszpasterskich, ale i remontowo-budowlanych.

 

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Mt 17, 22-27)

Podatek na świątynię
Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus przebywał w Galilei z uczniami, rzekł do nich: «Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Oni zabiją Go, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie». I bardzo się zasmucili.
Gdy przyszli do Kafarnaum, przystąpili do Piotra poborcy didrachmy z zapytaniem: «Wasz Nauczyciel nie płaci didrachmy?» Odpowiedział: «Tak».
Gdy wszedł do domu, Jezus uprzedził go, mówiąc: «Szymonie, jak ci się zdaje: Od kogo królowie ziemscy pobierają daniny lub podatki? Od synów swoich czy od obcych?»

(więcej…)

Posted under Bez kategorii