Inicjatywa „Zatrzymaj aborcję” już w Sejmie

PodpisyW polskim Sejmie złożono już obywatelski projekt ustawy wykreślający z prawodawstwa przesłankę eugeniczną. Pod wnioskiem podpisało się ponad 830 tys. osób.

 


Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza „Zatrzymaj aborcję”, a w jej ramach projekt ustawy i zbiórka podpisów zaistniały z inicjatywy Fundacji „Życie i Rodzina” oraz CitizenGO Polska. Nadzieję na niezwłoczne zajęcie się ustawą wyraziła inicjatorka projektu Kaja Godek.

„Pod projektem ustawy przyznającej prawo do życia także dzieciom chorym i niepełnosprawnym podpisało się ponad 830 tys. Polaków, w niespełna dwa miesiące – powiedziała poseł Godek. – Jest to wynik ogromnego poruszenia społecznego, jest to wynik wrażliwości Polaków na los dzieci słabszych i chorych. To, z czym dzisiaj przychodzimy do Sejmu, to jest apel do posłów o to, aby uchwalili prawo i aby zrobili to niezwłocznie” – dodała Kaja Godek.

Inicjatywa „Zatrzymaj aborcję” ma jeden postulat: wykreślenie aborcji eugenicznej z polskiego prawa, czyli możliwości zabijania dziecka ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności.

R. Łączny, kai

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,