Kościół parafialny św. Faustyny, kościołem stacyjnym

relikwie„Modlitwa jest w naszym życiu prawem. Nakłada na nas określone prawa”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w parafii św. Faustyny.
Metropolita Łódzki przewodniczył Mszy św. już w przedostatnim Kościele Stacyjnym naszej Archidiecezji. W swojej homilii zwrócił uwagę, że modlitwa niesie ze sobą określone zobowiązania. „Nieraz one są dość konkretnie sformułowane. Mówimy np. w Ojcze Nasz: odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. Jak nie odpuszczamy, to nie za bardzo mamy tytuł by prosić Boga o odpuszczenie. Sam nie masz ochoty tego o co prosisz, to jaki masz tytuł, żeby prosić. Ktoś kto mówi z uwagą Ojcze Nasz jest natychmiast przynaglany do rachunku sumienia, czy rzeczywiście jest człowiekiem wybaczenia.”

 

 

Dalej Ksiądz Arcybiskup mówił, że „każda modlitwa kryje w sobie element zobowiązania, ten element prawa(…) Każda modlitwa ze swej istoty jest odkrywaniem Boga. Po co odkrywamy to, kim jest Bóg? Aby poddać się jego łasce, która upodabnia nas do Niego. Przemienia nas w Niego.”

Jutro Archikatedra Łódzka będzie ostatnim Kościołem Stacyjnym w tegorocznym Wielkim Poście. Zapraszamy wszystkich serdecznie na godzinę 18.

za archidiecezja.lodz.pl

 

 

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , ,