Uroczystości miejskie w 31. rocznicę pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi

Na ścianie kamienicy przy Piotrkowskiej 104 gdzie mieszczą się najważniejsze instytucje miasta i województwa: Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Łodzi oraz siedziba Rady Miejskiej, znajduje się marmurowa tablica, upamiętniająca spotkanie Papieża Jana Pawła II z władzami miasta, które miało miejsce w Watykanie 21 maja 2003 roku. W tym miejscu, od 31 lat, każdego 13 czerwca, tj. w dzień kiedy Honorowy Obywatel Miasta Łodzi odwiedził nasze miasto, gromadzą się władze miasta, województwa, duchowni i świeccy, aby wspominać ten wyjątkowy moment w historii miasta i diecezji.

 

-Wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi była niewątpliwie wydarzeniem w historii Kościoła i dziejach naszego miasta największym. – mówił ksiądz arcybiskup senior Władysław Ziółek naoczny świadek tamtych wydarzeń. – Papież nie tylko z nami się modlił, błogosławił nam ale tez pozostawił nam swoje przesłanie. Tak było na Lublinku podczas spotkania z rzeszą wiernych, podobnie w łódzkiej katedrze, gdzie przemówił do przedstawicieli świata nauki i kultury a na końcu w fabryce „UNIONTEX”  gdzie zwrócił się do pracujących tam włókniarek.  – zaznaczył.

Arcybiskup senior dzieląc się swoimi osobistymi przeżyciami mówił  – dzisiaj w 31. rocznicę tego niezwykłego wydarzenia z całym przekonaniem niezmiennie w poczuciu wielkiej wdzięczności mając świadomość wielkiego obdarowania przez Boga, powinniśmy powtarzać: Ojcze święty Janie Pawle II – dobrze zrobiłeś żeś przyszedł i objął swoim słowem rodzinę dzieci młodzież, ludzi pracy nauki i kultury. – podkreślił.

Zachęcił także zebranych, aby zaciągnięty przez tę łódzką wizytę dług wdzięczności wobec osoby Ojca Świętego, wciąż należy spłacać.

 

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , , ,