Zapraszamy na Festyn Miłosierdzia!

Od 2006 roku organizujemy Festyn Miłosierdzia „Szlakiem Faustyny”. Festyn odbywa się zawsze w sobotę przed ustanowionym przez Św. Jana Pawła II Świętem Miłosierdzia Bożego.
Festyn rozpocznie się 27 kwietnia o godz. 12.00 występem Artystów Cyrkowych – KLAUNIK – Artystyczne Centrum Rozrywki Rodzinnej, oraz łódzkiego zespołu TRUBADURZY. Obecni będą przedstawiciele Zespołu Synodalnego, a swoim świadectwem podzielą się członkowie wspólnoty charyzmatycznej „SKAŁA”.

 

 

 

W tym roku przypada 95 rocznica niezwykłego spotkania-objawienia Pana Jezusa w parku „Weneckim” Helence Kowalskiej dziś Św. Faustynie i powołania Jej do wielkiej misji Apostołki Miłosierdzia. Będziemy się modlić, by Patronka Miasta i Święty Jan Paweł II byli dla Łodzian Orędownikami u Miłosiernego Boga i aby każdy z nas stawał się „iskrą miłosierdzia”.
Po występach muzycznych rozpocznie się druga część Festynu. Około godz. 15.00 wszyscy uczestnicy wyruszą w procesji ulicami miasta Łodzi „Drogą Faustyny” do Archikatedry Łódzkiej, by zawierzyć modlitwą Ks Arcybiskupa Grzegorza Rysia, mieszkańców i miasto Miłosierdziu Bożemu. Na zakończenie zostaną rozdane uczestnikom Festynu chlebki miłosierdzia przygotowane przez łódzkich piekarzy.
Serdecznie zapraszam na Festyn Miłosierdzia 2019 „Szlakiem Faustyny”, oraz
28 kwietnia na Sumę Odpustową, której o godz. 12.30 przewodniczył będzie Ks. Prałat Juliusz Lasoń.

Z wyrazami szacunku

PROBOSZCZ
Ks. prałat Wiesław Potakowski

Posted under Bez kategorii Tagi: , , , , , ,