Uroczystość Św. Faustyny, Patronki Łodzi

Zapraszamy Parafian, Gości i Czcicieli Miłosierdzia Bożego na Ogólnołódzkie Uroczystości św. Faustyny Kowalskiej Patronki Łodzi – w sobotę, 5 października 2019 r. Suma Odpustowa w intencji Parafian i mieszkańców Łodzi będzie odprawiana o godz. 18.00.
Uroczystej Mszy św. przewodniczył będzie ks. bp Damian Muskus z Krakowa, a po Mszy św. jak co roku, przejdziemy w uroczystej procesji z relikwiami św. Faustyny do Archikatedry. Zachęcamy do wzięcia ze sobą świec, którymi oświetlimy sobie drogę podczas procesji.
Siostra Faustyna, Helena Kowalska, urodziła się 25 sierpnia 1905 r. w Głogowcu k. Łodzi w wielodzietnej rodzinie chłopskiej. Po kilku latach służby u rodzin w Łodzi wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.


W klasztorze gorliwie spełniała obowiązki kucharki, ogrodniczki i furtianki. Prowadziła niezwykle bogate życie duchowe, które obfitowało w różne dary mistyczne. Jej misja polegała na głoszeniu światu prawdy o miłości miłosiernej Boga, wypraszaniu miłosierdzia Bożego dla świata m.in. przez praktykę nowych form kultu Miłosierdzia Bożego (obraz, święto, koronka, godzina Miłosierdzia) oraz zainspirowaniu Apostolskiego Ruchu Bożego Miłosierdzia, który podejmuje te zadania oraz dąży do chrześcijańskiej doskonałości drogą ufności wobec Pana Boga i miłosierdzia względem bliźnich.
Zmarła 5 października 1938 r. w Krakowie. Pozostawiła „Dzienniczek” duszy, który zaliczany jest do wybitnych dzieł literatury mistycznej.
Święty Jan Paweł II w 1993 r. dokonał w Rzymie jej beatyfikacji, a w roku 2000 ogłosił ją świętą.
W 1996 r. ks. abp Władysław Ziółek powołał do istnienia parafię św. Faustyny, która w 2004 r. zorganizowała po raz pierwszy, z udziałem biskupów i kapłanów łódzkich, procesję z relikwiami Świętej do Archikatedry. W 2005 r. Faustyna została ustanowiona Patronką Miasta Łodzi i od tego czasu uroczystości odpustowe mają charakter ogólnołódzki, a Jej święto jest świętem całego Miasta. Organizatorem Uroczystości jest Archidiecezja Łódzka.

Posted under Bez kategorii