Papież odprawi Msze w Środę Popielcową w Bazylice św. Piotra

Franciszek rozpocznie tegoroczny Wielki Post Mszą przy Ołtarzu Katedry Świętego Piotra. W Środę Popielcową 17 lutego nie będzie za to audiencji generalnej. O godzinie 9:30 rozpocznie się Eucharystia celebrowana przez Ojca Świętego w Bazylice św. Piotra z obrzędem błogosławieństwa i posypaniem głów popiołem, poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej w oświadczeniu, w którym podkreśla się, że udział wiernych będzie bardzo ograniczony, zgodnie z zasadami stosowanymi w ostatnich miesiącach, z zachowaniem przewidzianych środków ostrożności i dystansu.

Jak potwierdziła Prefektura Domu Papieskiego, kazania na Wielki Post 2021 roku wygłosi Kaznodzieja Domu Papieskiego, kard. Raniero Cantalamessa. Rozważania zatytułowane „Za kogo mnie uważacie?” (Mt 16, 15) prowadzone będą, podobnie jak w czasie Adwentu 2020 roku, w Auli Pawła VI, aby umożliwić zachowanie odpowiedniego dystansu między uczestnikami.

Kazania, podczas których obecny będzie Papież zostaną wygłoszone w piątki Wielkiego Postu: 26 lutego, 5, 12 i 26 marca, o godz. 9.00. Na rozważania zaproszeni są kardynałowie, arcybiskupi, biskupi, prałaci papiescy, pracownicy Kurii Rzymskiej i Wikariatu oraz przełożeni generalni zakonów.

za Eryk Gumulak SJ – Watykan

Posted under Bez kategorii Tagi: , ,