Ks. Abp Ryś: Wielki Post jest zawsze po to, aby odkryć jaką wielką siła w naszym życiu jest Chrzest

„Wielki Post jest zawsze po to, aby odkryć jaką wielką siła w naszym życiu jest Chrzest”- mówił podczas porannej Eucharystii Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, który przewodniczył Eucharystii sprawowanej w domowej kaplicy. Od kilku dni w porannej Mszy Św. sprawowanej w kaplicy domu biskupiego uczestniczą klerycy z łódzkich seminariów. W IV wtorek Wielkiego Postu na Eucharystii byli obecni klerycy I roku- roku propedeutycznego, którzy przybyli wraz z rektorem- ks. Januszem Lewandowiczem i ks. Bartłomiejem Franczakiem- prefekt tego roku. W ich intencji Ksiądz Arcybiskup sprawował Eucharystię.

W rozważaniach do Słowa Bożego Ksiądz Arcybiskup zwrócił uwagę na to, że czas Wielkiego Postu prowadzi nas do odkrycia własnego Chrztu i do doświadczenia mocy tej wody w której Bóg nas zanurzył, a która ma być w naszym doświadczeniu wodą ciągle żywą, czy poruszoną jak w Ewangelii.

„Wielki Post jest zawsze po to, aby odkryć jaką wielką siła w naszym życiu jest Chrzest. Wszystko w Kościele jest zbudowane na Chrzcie”- mówił Ksiądz Arcybiskup. Dalej w rozważaniach Metropolita Łódzki zauważył, że orędzie Wielkiej Nocy nie polega na tym, że trochę się poprawimy w naszym zachowaniu. „Woda która jest żywa wskrzesza nas i daje życie tam, gdzie już żadnego życia nie ma. To jest orędzie od Boga. Może być życie tam gdzie jest absolutna śmierć, a nie że tylko może być jakaś taka kosmetyczna zmiana”- mówił duchowny.

Posted under Bez kategorii