Papież zaapelował o odmawianie różańca w intencji pokoju na Ukrainie

W niedzielę, 8 maja br., po odmówieniu modlitwy Regina Caeli i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o odmawianie różańca w intencji pokoju na Ukrainie.
Drodzy bracia i siostry,
Wczoraj w San Ramón (Peru) została beatyfikowana María Agostina Rivas López, znana jako Aguchita, zakonnica ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia Dobrego Pasterza, która zginęła z nienawiści do wiary w 1990 roku. Ta heroiczna misjonarka, choć wiedziała, że ryzykuje życiem, zawsze pozostawała blisko ubogich, a zwłaszcza kobiet tubylczych i wieśniaczek, dając świadectwo Ewangelii sprawiedliwości i pokoju. Niech jej przykład wzbudza we wszystkich pragnienie wiernego i odważnego służenia Chrystusowi. Brawa dla nowej błogosławionej.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Ewangelia na dziś

Ewangelia (J 13, 16-20)

Kto przyjmuje tego, którego Ja poślę, Mnie przyjmuje
Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Kiedy Jezus umył uczniom nogi, powiedział im:
«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał. Wiedząc to, będziecie błogosławieni, gdy według tego czynić będziecie.
Nie mówię o was wszystkich. Ja wiem, których wybrałem; lecz trzeba, aby się wypełniło Pismo: „Kto ze Mną spożywa chleb, ten podniósł na Mnie swoją piętę”. Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście gdy się stanie, uwierzyli, że Ja jestem.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii Tagi: , ,