Irlandia: 21 proc. spadek liczby księży w ciągu 3 lat

W Irlandii w ciągu zaledwie trzech lat zmarło ponad 21 proc. księży i braci zakonnych, zarówno posługujących, jak i emerytowanych. Oznacza to – jak podaje irlandzkie Stowarzyszenie Księży Katolickich (ACP) – że konieczne będzie dalsze zamykanie kościołów i łączenie parafii. „Liczby są szokujące. To bardzo smutne, że tak wielu zmarło w tak krótkim czasie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę ze starzenia się populacji księży, ale dopiero gdy spojrzymy na liczby, zdajemy sobie sprawę, jak są wysokie. To naprawdę wstrząsająca ilustracja skali problemu, z jakim boryka się Kościół. Liczba umierających każdego roku będzie tylko rosła” – powiedział ks. John Collins z ACP.

(więcej…)

Posted under Bez kategorii

Ewangelia na dziś

Ewangelia (Mk 3, 13-19)

Jezus wybiera dwunastu Apostołów
Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus wszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego. I ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli, by mógł wysyłać ich na głoszenie nauki i by mieli władzę wypędzać złe duchy.
Ustanowił więc Dwunastu: Szymona, któremu nadał imię Piotr; dalej Jakuba, syna Zebedeusza, i Jana, brata Jakuba, którym nadał przydomek Boanerges, to znaczy synowie gromu; dalej Andrzeja, Filipa, Bartłomieja, Mateusza, Tomasza, Jakuba, syna Alfeusza, Tadeusza, Szymona Gorliwego i Judasza Iskariotę, który właśnie Go wydał.

Posted under Bez kategorii Tagi: , , ,